Ilmoittautuneet 12.10. mennessä

13.10.2016

 100km M(46 ilmoittautunutta) 
BibEtunimiSukunimiSeura/paikkakunta
2MikkoAaltonenTeam Rahola
3JoriBranderRauhalahti Road Runners
4LarsByströmWest Coast Ultra Runners
5VäinöFrimanRässi-Rasti
75MarkoHalmeenpää 
76JukkaHavia 
8JonasHeikkiläVauhtisammakon juoksukoulu
9MarkkuHeinoSuomi 100 -juoksijat
10MarkusIlvaTeam Rahola
11TimoJokirantaRajan Urheilijat
12JaakkoJukarainen 
13MiikaKettunen 
14JyrkiKukkoFinnish Marathon Runners
15PekkaKulpakko 
16SimoKurraDeep Ideas Oy
17MikkoLaineLuupiikki
18HeikkiLaurila 
48HannuLempinenFujitsu
49SimoLeppänen 
50OsmoLiimatainenSiparila Oy
72SamuliNieminenWest Coast Ultra Runners
73MikkoLiukkaVauhtisammakon Juoksukoulu
74ArttuLiukkuTriathlon Vantaa
25MikkoLuusaloEndurance
26JouniMäkeläAPK-maratoonarit
27MarkoMattilaSimon Kiri
28PetriMononenTeam Rahola
29JanneNiemiKangasala
30AndreasNorrgårdMaxmo sportklubb
31JanneNurmiDowntown 65
32AllanOjalaEndurance
33FredrikOlaussenWest Coast Ultra Runners
34JuhaPaleniusEndurance
35MikkoPerttula 
36PasiPölkkiAAC Haurala
37MikaPuskalaPyörä-68
38JulioRosique 
39MarkoRuutiAAC Haurala
40MarkoSalokantoTampere
41JanneSaukkonenTawastia Trail Club
42JussiSuonioTawastia Trail Club
43AnttiToivanenFinnish Marathon Runners
44TimoTollola100mc.fi
45JoukoTyniEndurance
46MauriVälimäki 
47JuhaniYli-MarttilaTeam Rahola
    
 100km N(10 ilmoittautunutta) 
BibEtunimiSukunimiSeura/paikkakunta
87NinaHyvönenTeam Rahola
88KatjaJokelaKestävyyttä pintakaasulla 24/7
53PäiviKanervaFinnish Marathon Runners
89LottaKorhonen 
64TuulaKuismaJoutsenon Kullervo
56MarianneMäkinen 
57PauliinaNieminenKestävyyttä pintakaasulla 24/7
58MiraPakanenTakomorunners
59ArjaToivainenTampereen Maratonklubi
60SatuUusivirtaTawastia Trail Club
    
 50km M(21 ilmoittautunutta) 
BibEtunimiSukunimiSeura/paikkakunta
124KimmoHeikkinenFinnish Marathon Runners
125JormaIkonenTeam HHCK
126KalleIlorantaEndurance
127PenttiKäpyahoKestävyyttä pintakaasulla 24/7
128TomiKauppinenAtletico P.A.
129MarkoKoskela-KoivistoPirkkala
107JussiLassilaTampere
108TageLemströmIP-08
130KalleMattilaLahen Ahkerin
165JussiNäriTawastia Trail Club
166AnssiPaakalaKestävyyttä pintakaasulla 24/7
167MikaPerkiömäkiRC Eemeli
113VeikkoPunkkaTampereen Maratonklubi
114IlkkaSirniöEndurance
168AriSuokasPereen Triathlon
169RaimoSutelaKuusankoski
170JanneTanhuaTampereen Maratonklubi
171TapaniTarnanenEndurance
119JariTomppoFinnish Marathon Runners
172MikaVidenojaRC Eemeli
173RamiHuovinenTampereen Maratonklubi
    
 50km N(14 ilmoittautunutta) 
BibEtunimiSukunimiSeura/paikkakunta
184LauraAlasaarela 
185ElinaDamskäggTawastia Trail Club
153ArjaHärmäKestävyyttä pintakaasulla 24/7
154SannaKullbergKU-58
155SannaLahtinenKestävyyttä pintakaasulla 24/7
186TuulaMartiskainenUltraSisu
187OutiOjalaTeam Rahola
158SaijaOkkerTawastia trail club
159PiaPalevuo-Antas 
160MilkaRajalaEndurance
161KatariinaTurpeinenHippoksen maratonkerho
162MarjutUronen 
163LauraVuorimiesKestävyyttä pintakaasulla 24/7
164TanjaLehtomäkiLohja
    
 Maraton klo 9 M(32 ilmoittautunutta) 
BibEtunimiSukunimiSeura/paikkakunta
201TimoAlankoSSU Triathlon
202MarkkuIhonenTampereen Maratonklubi
203ErkkiItkonenHämeenlinnan Tarmo
204JuhaJohanssonTampereen Maratonklubi
205JussiJokinen 
206JariJylhäPirkkala / Tampere Trail Running
207TapioKoivuEndurance
232EeroKoivusaloVesilintu
208JohnCottam 
210JormaKurittuHäjyt / mc100.fi
209MatiasLaineAnnikin Voimailijat
212OlliLaine100mc.fi
213MarkkuLausteLiikuttavat
214TomLindqvistFinnish Marathon Runners
246SamuliMikkola 
211PetriMyllymäkiTeam Rahola/Pirkkala
215TuomoNurminenTampereen Maratonklubi
216HarriPaananenJyväskylän Kenttäurheilijat ry
219EkaPartanenRauhalahti Road Runners
217JuhaPulkkiTervakoski
218JukkaPulkkinenRauhalahti Road Runners
247HannuPura 
223SamiPutkisaariTREMK/Ilveksen miäs
235HeikkiSanelmaTeisko Triathlon ry
248MarkoSilvennoinenTeam Rahola
249OlliTalaTammelan Ryske
250MarkoTauvo 
220HarriToivonen100 MC/ Häjyt
240PetriVirjoTCC - Tawast Cycling Club
230JuusoAla-TuuhonenPeräkylän Ponnistus
221KaleviSaukkonen100mc.fi
222TapaniSällylä100mc.fi
    
 Maraton klo 9 N(14 ilmoittautunutta) 
BibEtunimiSukunimiSeura/paikkakunta
271LindaEnrothTampereen Maratonklubi
276MinnaHänninen 
277IinaHonkanenHäjyt ry
270MariJärvinenTeam Rahola
262JohannaKatajistoFinnish Marathon Runners
256RiikkaLitmoTriathlonteam 226
264HeidiMattila 
265AnuOssbergTeam Rahola
266EijaPulkkiTervakoski
267NinaSuniTremk
284RitvaVallivaara-Pasto100mc.fi
285SannaHaikonenKestävyyttä pintakaasulla 24/7
286Eva-LenaWikströmMamIS, Jakobstad
281MariaSeppäläTampereen Maratonklubi
    
 Maraton klo 15 M(12 ilmoittautunutta) 
BibEtunimiSukunimiSeura/paikkakunta
754KajHelinKaupin Kanuunat
755MarkkuIhonenTampereen Maratonklubi
756TimoJääskeläinenEspoon Tapiot
757OlliLaine100mc.fi
758MiikaMäkitaloM-Files Road Warriors
759AnttiNivalaM-Files Road Warriors
760HarriPaananenJyväskylän Kenttäurheilijat ry
761Simo-PekkaRuponenKestävyyttä pintakaasulla 24/7
762PauliSulonenWihan kilometrit
763MikaVallinenPuntti-Karhut
764IstoVirtanen 
765JohnCottam 
    
 Maraton klo 15 N(9 ilmoittautunutta) 
BibEtunimiSukunimiSeura/paikkakunta
774MinnaHänninen 
775HannaHongisto 
776IinaHonkanenHäjyt ry
777Eeva-LiisaHotakainenTampereen Maratonklubi
778AnnikaMäkinenKestävyyttä pintakaasulla 24/7
779ElinaPajuniemiKestävyyttä pintakaasulla 24/7
780TiinaPietiläinenLaukaa
781KaritaRätyMarttilankadun maratoonarit
782RitvaVallivaara-Pasto100mc.fi
    
 Puolimaraton M(18 ilmoittautunutta) 
BibEtunimiSukunimiSeura/paikkakunta
322MattiAhonenLaukaa
323TimoÄijäläKunto-Pirkat
325StefanBaggströmGofore
304EetuHirvonenKestävyyttä pintakaasulla 24/7
326TapioHurmerinta 
327JanneJoensuu 
328TommyKorinTagahoovi Pingutus
308JoonasKuismaTampereen Maratonklubi
329JuhaMäkelä 
330ReimaMäkirantaPaha Rasti
334SamiOikarinen 
312SebastianÖsterholmÖSK
335LassiPitkäläMaununnevan Tiikerit
531MartinPuckTampereen Maratonklubi
315StanleyTooKipsero Athletic Club
532RistoValkealaTeam Rahola
533JiriVilppolaTriathlonteam226
534MarkoLuomiLeKi Yu
    
 Puolimaraton N(13 ilmoittautunutta) 
BibEtunimiSukunimiSeura/paikkakunta
374ElinaApponenKestävyyttä pintakaasulla 24/7
375RiikkaBurkeRauhalahti Road Runners
353SatuEskola 
376AlinaKinnunenTampere
377KaroliinaKuvastoTeam Rahola
378IngaLinnaRiihimäen kisko
379PäiviLinneroTeam Rahola
358RiikkaMikkonen 
380Anna-RiikkaOjanenTeam Rahola
360EiraParkkamäki 
331PäiviRautiola 
547AnuUusitalo 
363MaritaSiniluhta 
    
 Nonstop-juoksu(40 ilmoittautunutta) 
BibEtunimiSukunimiSeura/paikkakunta
401JuhaAnderssonJurateResor
402MarkkuAsumaaHC Persekerho
403JessicaAutio-RajalaTeam Rahola
404Marja-TerttuHaapanenTampereen Maratonklubi
614TimoSilvastiIkurin Vire
615IlonaHarjunpääTeam Rahola
407EerikaHedinTeam Rahola
616MikaIssakainenUltrajuoksuseura Sisu
617MaaritJaakkonen 
618KirsiKallioKikan patikat
411SimoKataja-ahoTeam Rahola
412SanniKataja-ahoTeam Rahola
619JukkaKemppiJurateResor
620JohannaKeränenTeam Rahola
621JyriKeva 
622JariKurvinenTeam Rahola
623TiinaLaitinen 
418JeminaLaitinen 
624TerttuLamminenFinnish Marathon Runners
625PekkaMalmiLapin ammattiopisto
421VuokkoManninenTampereen Maratonklubi
422AnnakaisaMarjokorpiKokkola
626KaleviMontelaRahola Team
424SuviNieminenVehmaisten Urheilijat
425MikkoNybackaTawastia trail club
426UntoPeltoniemiLiikuttavat Sastamala
427SiniRajalaTeam Rahola
627AnneRanta-TenhunenTeam Rahola
429PetriRiskulaVACKS
628ElsaSammalniemi 
629JariSoikkeliUltra Sisu
630KirsiTuomisto-Kataja-ahoTeam Rahola
631JaniTuomolaKU-58
632AnuTuomolaKU-58
633TeijaVirtanenTeam Rahola
634HannaVuojela 
635PasiVuojela 
636JanneTanhuaTampereen Maratonklubi
637AnttiOksanenDJ ANA
638MarkkuJärvinenWihan kilometrit